Directive 2014/30/EU Electromagnetic Compatibility (EMC)

Електромагнітні перешкоди виникають під час роботи будь-якого електронного та електричного обладнання та приладів. При цьому, важливим є властивість обладнання адекватно реагувати на електромагнітні явища, забезпечуючи стабільну роботу обладнання в електромагнітному полі.

Виробникам, які планують експортувати свою продукцію на європейський ринок, необхідно враховувати, що електрообладнання та електроприлади повинні пройти оцінку відповідності Директиві 2014/30/EU про електромагнітну сумісність.

Тільки повна відповідність вимогам Директиви 2014/30/EU, дає право на СЄ маркування, випуск і вільний обіг на європейському ринку електрообладнання.

Про директиву 2014/30 EU

Метою Директиви 2014/30/EU від 26 лютого 2014 року, прийнятої на заміну Директиви 2004/108/EC, є створення гармонізованих стандартів в області технічного регулювання електромагнітної сумісності обладнання в країнах ЄС і зниження торгових бар'єрів.

Згідно Директиви електроприлади і електрообладнання, повинні бути спроектовані і вироблені і встановлені таким чином, щоб їх робота не створювала електромагнітних перешкод, здатних порушити роботу іншого електрообладнання або створювала здатність нормально працювати в електромагнітному середовищі.

Дана директива не встановлює будь-яких конкретних значень допустимого рівня електромагнітних перешкод, вони встановлюються гармонізованими стандартами.

Дотримання вимог Директиви є обов'язковим для всіх учасників ринку: виробника, імпортера і дистриб'ютора, які на кожному етапі повинні гарантувати відповідність обладнання європейському законодавству.

Область застосування 2014/30/EU

Директива 2014/30/EU поширюється майже на всі електроприлади та електрообладнання, які можуть викликати електромагнітні перешкоди. При цьому чіткого переліку продукції підпадає під область застосування директиви не вказано.

Директива  2014/30/EU не поширюється на:

  • обладнання, що підпадає під Директиву безпеки радіообладнання 2014/53/EU;
  • авіаційну техніку та запчастини до неї;
  • електрообладнання, що використовується радіоаматорами;
  • обладнання, яке не видає незначні електромагнітні випромінювання, і не здатне вплинути на роботу радіо - і телекомунікаційне обладнання;
  • обладнання, що застосовується в наукових цілях.

Вимоги Директиви 2014/30/EU

Електрообладнання повинно відповідати основним вимоги викладеним в Додатку I директиви, що стосуються конструкції, виробництва, установки і налаштування обладнання.

Перед випуском продукції на європейський ринок, виробник зобов'язаний скласти технічну документацію (технічний файл), в тому числі інструкції з експлуатації та провести процедуру оцінки його відповідності вимогам Директиви.

Декларація відповідності

Ця заява виробника про те, що продукція пройшла процедуру оцінки, і відповідає вимогам Європейського гармонізованого законодавства. У разі коли виробник не є резидентом однієї з країн ЄС, слід оформляти декларацію на авторизованого представника резидента ЄС.

Декларація відповідності повинна містити наступну інформацію:

  • найменування обладнання та моделі;
  • найменування та повна адреса виробника та його уповноваженого представника в ЄС;
  • список застосованих до обладнання директив, гармонізованих норм і стандартів;
  • місце і дату прийняття Декларації.

Після успішно пройденої процедури оцінки відповідності, складається Декларація і виробник зобов'язаний нанести маркування СЄ на вироблене обладнання.

Декларація та технічна документація зберігається виробником або уповноваженим представником протягом 10 років після випуску продукції на ринок.

Cертифікат відповідності

Cертифікат - це документ виданий третьою (незалежною) стороною, європейським органом сертифікації, який підтверджує відповідність продукції певним нормам і стандартам. Власники такого сертифіката мають наступні переваги:

  • довіра з боку митниці, а відповідно більш швидке її проходження;
  • довіра споживача до якості продукції;
  • підвищення іміджу виробника, в слідстві чого з'являється можливість виходу на великих покупців і на території України.

Технічна документація

Для підтвердження відповідності електрообладнання Директиві 2014/30/ЄС виробник повинен розробити технічну документацію. Вона повинна включати в себе відповідний аналіз і оцінку ризиків. Технічна документація повинна встановлювати застосовні вимоги і охоплювати проектування, виробництво та експлуатацію електрообладнання.

Технічна документація повинна включати наступне:

  • загальний опис обладнання;
  • концептуальний проект конструкції, технологічні креслення і схеми компонентів, підвузлів, електричні схеми і т. д.;
  • описи та роз'яснення до креслень і схем і експлуатації апаратури;
  • перелік гармонізованих стандартів, що застосовуються повністю або частково;
  • результати виконаних проектних розрахунків, проведених перевірок і т. д.;
  • протоколи випробувань.

Правила та умови нанесення маркування СЄ

Маркування наноситься на кожен зразок продукції або на табличку її технічних даних до її випуску на ринок.

Маркування повинна бути добре видимою, чіткою і незмивною.

У тому випадку, коли на обладнання нанесення маркування CE неможливо, маркування повинна бути нанесена на упаковку або супровідні документи.

Також на продукцію повинна бути нанесена й інша інформація, яка може варіюватися в залежності від вимог конкретних стандартів. Але обов'язково повинна бути вказана наступна інформація: найменування виробника, бренд, Країна виробництва, Контактна адреса і телефон виробника, його контактного центру або його представника, знак СЕ. Важливо щоб ця інформація відповідала тій яка вказана в декларації відповідності.

Наші послуги

Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи в сфері сертифікації та оформленні європейських сертифікатів.

Використовуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта ми підберемо для Вас оптимальний варіант роботи, враховуючи особливості Вашого підприємства. Для того, щоб процедура отримання європейського сертифікату пройшла за планом і в бажані терміни наші фахівці проведуть докладні консультації, дадуть відповіді на всі питання, що цікавлять.

Ми надаємо наступні послуги у сфері сертифікації:

  • консультація з усіх питань, пов'язаних з сертифікацією продукції;
  • підбір актуального (их) стандарту (ів) для вашої продукції;
  • допомога в складанні технічного файлу на продукцію, що виготовляється;
  • укладення договору авторизованого представника вашої компанії в ЄС, при необхідності;
  • проведення випробувань продукції будь-якої складності у випробувальних лабораторіях України та Європи;
  • супровід при аудиті вашого виробництва;
  • перевірка та допомога у створенні системи виробничого контролю;
  • складання декларації відповідності;
  • повний супровід процедури отримання сертифікації CE з видачею сертифікатів.

Працюючи з нами, ви безпосередньо спілкуєтеся з професіоналами європейського рівня. Це забезпечує максимально швидке оформлення сертифіката, без переплати за посередництво.

Вартість наших послуг визначається індивідуально в залежності від специфіки продукції, термінів необхідних для отримання сертифіката, наявної документації у замовника.

 

Як з нами зв'язатися?

 Для того що б зв'язатися з нами, скористайтеся будь-яким зручним для Вас способом:
Заповнити коротку  онлайн анкету 
Написати нам на office@ukrstandart.net
 Зателефонувати: +38(061)220-10-01+38(050)348-98-88