Directive 2009/48/EC TOY safety

Експорт і торгівля іграшками в країнах ЄС

Найважливішим критерієм при виборі іграшок є їх Безпека для дітей. Саме тому європейські органи ринкового нагляду найчастіше перевіряють саме іграшки, що відображено в щотижневих звітах системи RAPEX. Перед випуском іграшок на європейський ринок повинна бути проведена процедура оцінки на відповідність вимогам Директиви 2009/48/ЄС. Згідно з цим документом, обов'язковій оцінці відповідності підлягає вся продукція, що відноситься до іграшок.

Про директиву 2009/48 / ЄС

Директива від 18 червня 2009 року була прийнята з метою захисту здоров'я дітей при поводженні з іграшками, а також уніфікації стандартів безпеки іграшок та усунення перешкод у торгівлі іграшками між державами-членами ЄС.

У документі закріплені основні вимоги до іграшок, включаючи вимоги з безпеки, їх фізичним і механічним властивостям, займистості, хімічному складу, електричним характеристикам, гігієнічності і радіоактивності.

Область застосування

Директива застосовується до виробів, сконструйованих або призначеним для використання в якості іграшок дітьми у віці від 0 до 14 років. Так само Директива 2009/48/ЄС містить великий перелік товарів які не потрапляють під її дію.

Вимоги Директиви 2009/48/ЄС

Держави-члени ЄС зобов'язані забезпечити, щоб іграшки, що поставляються на європейський ринок були безпечні для здоров'я дітей і відповідали основним вимогам безпеки:

 • іграшки, включаючи хімічні речовини в їх складі, не повинні загрожувати безпеці і здоров'ю дітей і третіх осіб при їх використанні за призначенням, з урахуванням поведінки дітей;
 • маркування та інструкції, що додаються до іграшок, повинні звертати увагу дітей або осіб, які здійснюють за ними нагляд, на небезпеки і ризики, які можуть виникнути в процесі використання іграшок, і на способи їх запобігання;
 • іграшки, виведені на ринок, повинні відповідати основоположним вимогам безпеки протягом передбачуваного періоду їх використання.

Перед випуском іграшки на ринок виробники повинні провести оцінку відповідності продукції, аналіз хімічних, фізичних, механічних, електричних джерел небезпеки, оцінити її гігієнічність, займистість і радіоактивність, а також оцінити коло осіб, які можуть піддатися зазначеним загрозам.

Наявність маркування СЄ підтверджує, що продукція пройшла оцінку відповідності вимогам Директиви і є безпечною для споживача. Але наявність маркування не позбавляє від необхідності проходження процедури оцінки відповідності!

Оцінка відповідності

Процедура оцінки відповідності включає в себе наступні обов'язкові пункти:

 • провести випробування продукції відповідно до гармонізованих стандартів. Тому важливо підібрати правильні стандарти, і визначити на які показники потрібно випробувати іграшку;
 • підготувати пакет технічної документації;
 • скласти декларацію відповідності;
 • нанести маркування СЕ, попереджувальну інформацію і знаки.

Декларація відповідності, а також вся технічна документація повинна зберігатися виробником протягом 10 років з моменту випуску іграшки на ринок.

Правила та умови нанесення маркування СЄ

Маркування СЄ обов'язкове для всіх товарів, які надходять на європейський ринок і підпадають під Директиви ЄС. Знак СЄ-знак відповідності, який свідчить про те, що виріб відповідає вимогам Директиви 2009/48/ЄС і не становить небезпеки при використанні за призначенням, а також пройшов процедуру сертифікації.

Маркування СЄ повинна бути ясною, розбірливою, незмивною з корпусу іграшки, етикетки, або упаковки. У випадку з маленькими іграшками, і іграшками, що складаються з маленьких частин, маркування може бути нанесена на етикетку або інструкцію, що додається. 

У разі якщо маркування відповідності не видно зовні упаковки, якщо така взагалі є, то вона повинна бути, як мінімум, нанесена на упаковку.

Маркування СЄ повинна бути нанесена перед виведенням іграшки на ринок. Вона може супроводжуватися різними піктограмами, і іншими символами, що позначають наявність можливих ризиків при використанні іграшки.

У разі виявлених невідповідностей вимогам Директиви, держава-член ЄС має вжити відповідних заходів для обмеження або заборони присутності іграшки на ринку або гарантувати, що іграшка буде відкликана або виключена з ринку.

WARNINGS

Попереджувальні знаки та інформація

Обов'язковою вимогою директиви, є нанесення попереджувальної інформації, яка вказує на небезпеку яка може нести даний виріб. Ця інформація може вказувати на мінімальний або максимальний вік користувача і, при необхідності, можливості користувача, максимальна або мінімальна вага користувача і необхідність забезпечення того, щоб іграшка використовувалася тільки під наглядом дорослих. А також ризики удушення, алергенних матеріалів, дрібних деталей якими можна вдавитися, та ін.

Така попереджувальна інформація повинна виділятися з решти тексту нанесеного на іграшку, етикетку, інструкцію і упаковку. І повинна супроводжуватися словами ‘Warning’ або ‘Warnings’.

Наші послуги

Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи в сфері сертифікації та оформлення європейських сертифікатів. Ми маємо рішення для більшості виникаючих завдань в процесі сертифікації.

Використовуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта, ми підберемо для Вас оптимальний варіант роботи, враховуючи особливості Вашого підприємства. Для того, щоб процедура оформлення Європейського сертифіката пройшла за планом і в бажані терміни наші фахівці проведуть докладні консультації, дадуть відповіді на всі питання, що цікавлять.

Ми надаємо наступні послуги у сфері сертифікації:

 • консультація з усіх питань, пов'язаних з сертифікацією продукції;
 • підбір актуального (их) стандарту (ів) для вашої продукції;
 • допомога в складанні технічного файлу на продукцію, що виготовляється;
 • укладення договору авторизованого представника вашої компанії в ЄС, при необхідності;
 • проведення випробувань продукції будь-якої складності у випробувальних лабораторіях України та Європи;
 • перевірка та допомога у створенні системи заводського контролю;
 • супровід при аудиті вашого виробництва аудиторами Європейського органу сертифікації;
 • складання декларації відповідності;
 • повний супровід процедури сертифікації CE з видачею сертифікатів.

Працюючи з нами, ви безпосередньо спілкуєтеся з професіоналами європейського рівня. Це забезпечує максимально швидке оформлення сертифіката, без переплати за посередництво.

Вартість наших послуг визначається індивідуально в залежності від специфіки продукції, термінів необхідних для оформлення сертифіката, наявної документації у замовника.

 

Як з нами зв'язатися?

 Для того що б зв'язатися з нами, скористайтеся будь-яким зручним для Вас способом:
Заповнити коротку  онлайн анкету 
Написати нам на [email protected]
 Зателефонувати: +38(061)220-10-01+38(050)348-98-88