Маркування UKCA smallМаркування UKCA (UK Conformity Assessed) - це новий знак для маркування продукції, яка використовується на товарах, що розміщуються на ринку у Великобританії (Англія, Вельс та Шотландія). Він охоплює більшість товарів, до яких раніше вимагалось маркування CE.

Технічні вимоги («суттєві вимоги»), яким ви повинні відповідати, а також процеси та стандарти оцінки відповідності, які можуть бути використані для демонстрації відповідності, здебільшого такі ж, як і для маркування СЕ. Обставини, за яких ви можете використовувати самостійне декларування відповідності для маркування UKCA, такі самі, як і для маркування CE.

Маркування UKCA набуло чинності 1 січня 2021 р. Однак, щоб дати бізнесу час адаптуватися до нових вимог, ти все ще зможеш використовувати маркування CE до 1 січня 2022 р., у більшості випадків. У деяких випадках потрібно застосовувати нове маркування UKCA до товарів, що продаються у Великобританії, негайно з 1 січня 2021 року. Маркування CE діє лише у Великобританії для тих областей, де правила Великобританії та ЄС залишаються однаковими. Якщо ЄС змінить свої правила, і ви позначите CE своїм товаром на основі цих нових правил, ви не зможете використовувати маркування CE для продажу у Великобританії навіть до 31 грудня 2021 року. Існують окремі вказівки щодо медичних виробів, сумісності залізниць, будівельних виробів та цивільних вибухових речовин. В той же час, маркування UKCA не визнається на ринку ЄС, та як і раніше продукція потребує маркування CE для продажу в ЄС.

Продукція, що постачається для ринку Великобританії, яке вимагає маркування UKCA та, у деяких випадках, вимагає обов'язкової оцінки відповідності третьою стороною (оцінка відповідності була проведена саме британським органом з оцінки відповідності). Це не стосується існуючих запасів, наприклад, якщо ваш товар був повністю виготовлений із маркуванням СЕ та готовий до випуску на ринок до 1 січня 2021 року. У цих випадках ваш товар все ще може бути проданий у Великобританії із маркуванням СЕ, навіть якщо охоплюється сертифікатом відповідності, виданим органом Великобританії до 1 січня 2021 року.

У більшості випадків ви повинні наносити маркування UKCA на сам виріб або на упаковку. У деяких випадках він може бути розміщений у супровідній документації. Це буде залежати від конкретного виробу, його розміру та властивостей. Застосовуються наступні загальні правила: Маркування UKCA має бути розміщено на виробі лише виробником або уповноваженим представником (якщо це передбачено відповідним законодавством). При нанесенні маркування UKCA, ви несете повну відповідальність за відповідність свого виробу вимогам відповідного законодавства та лише після підтвердження відповідності продукції відповідному законодавству Великобританії. Заборонено розміщувати будь-яке маркування або знак, який може спричинити неправильне тлумачення значення або форми маркування UKCA третіми особами та не можна розміщувати на продуктах, якщо в законодавстві немає спеціальних вимог.

/за матеріалами сайту www.gov.uk/