Новини

ukrsepro black zapret

Що ж тепер робити виробникам та імпортерам продукції? Як тепер можна оформити сертифікат відповідності? Адже магазини, супермаркети та тендерні комітети, як і раніше, вимагатимуть наявність сертифікату.

Отже, що ж це за система УкрСЕПРО, як з'явилася і чому її скасовують?

У 1993 році побачив світ Декрет Кабміну «Про стандартизацію та сертифікацію» №46-93, який і започаткував Систему сертифікації. Ця система ґрунтувалася на старих радянських ГОСТах та доповнювалась переглянутими чи розробленими новими українськими ДСТУ. А вже 1 лютого 2005 року наказом Держспоживстандарту України №28 було визначено перелік продукції та послуг, що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні.

Спочатку цей перелік містив величезну кількість продовольчої та непродовольчої продукції та послуг. До нього входили електротехнічна продукція побутового та промислового призначення, верстати та механізми, обладнання, що працює під тиском, що працює на газовому паливі, косметичні та миючі засоби, зброя, автомобілі та запчастини до них, будівельні матеріали, дитячий одяг та взуття, спідня білизна, засоби індивідуального захисту, тютюнові та алкогольні вироби, чай, кава, мінеральна вода, риба, дитяче харчування та багато іншого.

З одного боку, така система сертифікації захищала ринок від неякісної продукції, з іншого боку - гальмувала розвиток промисловості та технологій. Це виражалося в тому, що Система УкрСЕПРО ґрунтувалася на застарілих ГОСТах 70-80 років та вітчизняних ДСТУ, розроблених у 90-ті. Очевидно, що в ті роки не були передбачені як нові матеріали та технології, які нині використовуються у промисловості, так і цілі галузі.

У Північній Америці, Австралії, Європі давно зрозуміли, що державний контроль сфери сертифікації не може наздогнати швидкість розвитку технологій, і такий підхід гальмуватиме їх розвиток. Тому обов'язкову державну сертифікацію в цих країнах скасували ще у 80-ті. Починаючи з середини 2000-х, профільними технічними комітетами велася робота щодо переходу вітчизняної системи сертифікації на більш сучасну та гнучку систему оцінки відповідності — модульну систему оцінки відповідності Технічним регламентам.

З кожним введеним у дію Технічним регламентом, скорочувався перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації, а з початком 2018 року цей перелік буде скасовано зовсім.

Як тепер отримати сертифікат, якщо немає державної системи сертифікації?

Скасування державної системи сертифікації не позбавляє можливості підтвердити якість продукції сертифікатом, а навпаки, полегшує виробникам можливість її отримання. В системі УкрСЕПРО виробники ставилися в рамки вимог ДСТУ, багато з яких втратили свою актуальність, і не було можливості від них відступити. Якщо продукція не вписувалася в ці рамки, вона просто не могла потрапити на ринок. Усі сертифікати вносилися до єдиного державного реєстру сертифікованої продукції.

Основна відмінність між добровільною та обов'язковою сертифікацією УкрСЕПРО полягає в тому, що виробник чи продавець самостійно вибирає ті характеристики своєї продукції, які він хоче підтвердити перед споживачем, або ринком загалом.

Уже багато років у західних країнах існує практика добровільної сертифікації. Аналогічний підхід до сертифікації почали впроваджувати і в Україні вже 2001 року. За аналогією з європейськими країнами, в Україні створено Національне агентство з акредитації (НААУ), яке наділяє повноваженнями проводити роботи із сертифікації продукції ті органи сертифікації (вони можуть бути як державними, так і приватними), які підтвердили свою технічну компетентність та мають у своєму штаті компетентний персонал Технічна компетентність органу з сертифікації (ОС) підтверджується Атестатом акредитації, в якому вказується продукція, на яку він може оформити сертифікат відповідно до міжнародних практик проведення робіт з сертифікації. Варто зазначити, що НААУ є членом Міжнародного форуму з акредитації (IAF) та Європейської асоціації з акредитації (ЄА), що гарантує визнання сертифікату, виданого в Україні у всій Європі та ще більш ніж у 40 країнах світу. Наразі процедури оформлення сертифікату в Україні ідентичні європейським, а це важливий крок для вітчизняних виробників до відкриття європейських та світових ринків.

Звертайтесь до нас!

potr sert iso 9001

При співробітництві з нами, клієнти отримують низку стратегічних і економічних переваг:

  • Переваги при участі в національних і міжнародних тендерах;
  • Підвищення якості продукції/послуг;
  • Підвищення інвестиційної привабливості;
  • Оптимізація документообігу компанії;
  • Задоволення вимог постачальників і споживачів про наявність в компанії діючої Системи управління якістю;
  • Зниження рівня браку або невідповідної продукції;
  • Можливість виходу на нові, в тому числі міжнародні ринки;
  • Отримання додаткового «козиря» в просуванні на ринку;
  • Імідж Вашої компанії як надійного партнера;

 +380 (800) 210-147
 +380 (61) 220-10-01

Зв'яжіться з нами і отримайте консультацію експертів прямо зараз!