В цьому розділі Ви можете отримати відповіді на найпоширеніші питання. Якщо ж з перерахованих відповідей немає підходящої, то скористайтеся формою "Задати питання" і через кілька хвилин наші фахівці опублікують відповідь.

Що таке декларація відповідності?

Документ про відповідність продукції, що поставляється, вимогам, зазначеним в нормативних документах, і технічним регламентам. Декларація відповідності повинна бути засвідчена виробником або уповноваженою особою. Процес декларування відповідності практично не має відмінностей від процедури сертифікації. Різниця - в бланках, за допомогою яких відбувається оформлення процедури. Виробник заповнює форму декларації відповідності, після чого реєструє в органі сертифікації, що має акредитацію. Декларація про відповідність має юридичну силу нарівні з сертифікатом відповідності та діє на всій території України.

перелік документів для декларації відповідності:

 1. контракт;
 2. інвойс;
 3. товаро-транспортна документація (CMR, коносамент, авіа накладна, жд накладна);
 4. технічний опис продукції;
 5. якісні документи (сертифікати якості, протоколи випробувань).
Сертифікат відповідності

Документ, що підтверджує вимоги безпеки продукції. Обов'язкова сертифікація здійснюється відповідно до переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні або технічним регламентом. Заявку на сертифікацію (підтвердження відповідності) продукції може подати будь-яка організація будь-якої форми власності або фізична особа. Сертифікується як партія продукції, так і продукція, що випускається серійно.

Обов'язкова сертифікація

Здійснюється на відповідність вимогам нормативних документів, визначених законодавчими актами України або нормативними документами, включених до переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, який затверджений спеціальним уповноваженим органом центральної влади з підтвердженням відповідності. Ввезення на митну територію продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації здійснюється відповідно до "порядку митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягає Обов'язковій сертифікації в Україні", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2008 №446.

Яку саме продукцію віднесено до законодавчо-регульованої сфери, визначено в переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні?

Наказ Держспоживстандарту України від 01.02.2005 №28 «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні».

Добровільна сертифікація

Навіть якщо ваша продукція не входить до списку обов'язкових для сертифікації, ви можете підвищити її конкурентоспроможність на ринку, пройшовши добровільну сертифікацію. Добровільна сертифікація продукції, здійснюється в законодавчо нерегульованій сфері у порядку, визначеному договором між заявником (виробником, постачальником) та органом сертифікації. Заявник самостійно (або за бажанням замовника) визначає, за якими показниками він бажає підтвердити відповідність продукції до вимог стандартів. Орган сертифікації і випробувальна лабораторія проводять компетентну оцінку відповідності продукції. При позитивному результаті оформляють сертифікат відповідності і реєструють в реєстрі системи сертифікації Укрекспертиза.

Що Вам дає добровільна сертифікація?
 • привабливість продукції для споживача
 • конкурентоспроможність продукції
 • переваги при участі в тендерах
 • впевненість виробника або постачальника продукції в її якості.

перелік необхідних документів для проведення робіт з сертифікації в системі укрсепро.

сертифікація партії продукції

 1. заявка
 2. додаток до заявки
 3. контракт (договір)
 4. рахунок
 5. накладна
 6. сертифікат походження
 7. документ про якість (якісне посвідчення, паспорт та ін.)
 8. висновок МОЗ України (при необхідності)

сертифікація серійного виробництва продукції

 1. заявка
 2. додаток до заявки
 3. опитувальна анкета
 4. перелік документів, які додаються до заявки на проведення робіт із сертифікації продукції, що випускається серійно (відповідно до обраної схеми проведення робіт з сертифікації).
ТОВ "Укрстандартсертифікація" здійснює роботи з обов'язкової і добровільної сертифікації наступних видів продукції:
 1. Будівельні матеріали, вироби і конструкції;
 2. Кабельно-провідникова продукція;
 3. Тара;
 4. Посуд;
 5. Засоби індивідуального захисту робітників;
 6. Лакофарбові вироби;
 7. Зварювальні матеріали;
 8. Іграшки,
 9. Товари легкої промисловості,
 10. Метали, сплави і вироби з них;
 11. Меблі і деталі меблеві

і багато іншого

Серійно:

При сертифікації продукції, яка виготовляється серійно, з терміном дії сертифіката відповідності 2, 3, 5 років, заявником може бути тільки виробник продукції або його уповноважений представник. При цьому виробник продукції повинен видати уповноваженому представнику довіреність.

Скажіть будь ласка, якщо у мене йде сипучий вантаж в Європу, мені потрібен Європейський сертифікат, тобто СЕ маркування?

Все залежить від сфери застосування і характеристик вантажу. Для того що б визначити підлягає вантаж СЄ маркуванню чи ні, необхідно надати опис продукції. Можливо на цей вантаж необхідно оформляти інші дозвільні документи.