В цьому розділі Ви можете отримати відповіді на найпоширеніші питання. Якщо ж з перерахованих відповідей немає підходящої, то скористайтеся формою "Задати питання" і через кілька хвилин наші фахівці опублікують відповідь.
Що таке декларація відповідності?
Документ про відповідність продукції, що поставляється, вимогам, зазначеним в нормативних документах, і технічним регламентам. Декларація відповідності повинна бути засвідчена виробником або уповноваженою особою. Процес декларування відповідності практично не має відмінностей від процедури сертифікації. Різниця - в бланках, за допомогою яких відбувається оформлення процедури. Виробник заповнює форму декларації відповідності, після чого реєструє в органі сертифікації, що має акредитацію. Декларація про відповідність має юридичну силу нарівні з сертифікатом відповідності та діє на всій території України.
перелік документів для декларації відповідності:
- контракт;
- інвойс;
- товаро-транспортна документація (CMR, коносамент, авіа накладна, жд накладна);
- технічний опис продукції;
- якісні документи (сертифікати якості, протоколи випробувань).
Сертифікат відповідності
Документ, що підтверджує вимоги безпеки продукції. Обов'язкова сертифікація здійснюється відповідно до переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні або технічним регламентом. Заявку на сертифікацію (підтвердження відповідності) продукції може подати будь-яка організація будь-якої форми власності або фізична особа. Сертифікується як партія продукції, так і продукція, що випускається серійно.
Обов'язкова сертифікація
Здійснюється на відповідність вимогам нормативних документів, визначених законодавчими актами України або нормативними документами, включених до переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, який затверджений спеціальним уповноваженим органом центральної влади з підтвердженням відповідності. Ввезення на митну територію продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації здійснюється відповідно до "порядку митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягає Обов'язковій сертифікації в Україні", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2008 №446.
Яку саме продукцію віднесено до законодавчо-регульованої сфери, визначено в переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні?
Наказ Держспоживстандарту України від 01.02.2005 №28 «Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні».
Добровільна сертифікація
Навіть якщо ваша продукція не входить до списку обов'язкових для сертифікації, ви можете підвищити її конкурентоспроможність на ринку, пройшовши добровільну сертифікацію. Добровільна сертифікація продукції, здійснюється в законодавчо нерегульованій сфері у порядку, визначеному договором між заявником (виробником, постачальником) та органом сертифікації. Заявник самостійно (або за бажанням замовника) визначає, за якими показниками він бажає підтвердити відповідність продукції до вимог стандартів. Орган сертифікації і випробувальна лабораторія проводять компетентну оцінку відповідності продукції. При позитивному результаті оформляють сертифікат відповідності і реєструють в реєстрі системи сертифікації Укрекспертиза.
Що Вам дає добровільна сертифікація?
- привабливість продукції для споживача
- конкурентоспроможність продукції
- переваги при участі в тендерах
- впевненість виробника або постачальника продукції в її якості.
перелік необхідних документів для проведення робіт з сертифікації в системі укрсепро.
сертифікація партії продукції
- заявка
- додаток до заявки
- контракт (договір)
- рахунок
- накладна
- сертифікат походження
- документ про якість (якісне посвідчення, паспорт та ін.)
- висновок МОЗ України (при необхідності)
сертифікація серійного виробництва продукції
- заявка
- додаток до заявки
- опитувальна анкета
- перелік документів, які додаються до заявки на проведення робіт із сертифікації продукції, що випускається серійно (відповідно до обраної схеми проведення робіт з сертифікації).
ТОВ "Укрстандартсертифікація" здійснює роботи з обов'язкової і добровільної сертифікації наступних видів продукції:
- Будівельні матеріали, вироби і конструкції;
- Кабельно-провідникова продукція;
- Тара;
- Посуд;
- Засоби індивідуального захисту робітників;
- Лакофарбові вироби;
- Зварювальні матеріали;
- Іграшки,
- Товари легкої промисловості,
- Метали, сплави і вироби з них;
- Меблі і деталі меблеві
і багато іншого
Серійно:
При сертифікації продукції, яка виготовляється серійно, з терміном дії сертифіката відповідності 2, 3, 5 років, заявником може бути тільки виробник продукції або його уповноважений представник. При цьому виробник продукції повинен видати уповноваженому представнику довіреність.
Скажіть будь ласка, якщо у мене йде сипучий вантаж в Європу, мені потрібен Європейський сертифікат, тобто СЕ маркування?
Все залежить від сфери застосування і характеристик вантажу. Для того що б визначити підлягає вантаж СЄ маркуванню чи ні, необхідно надати опис продукції. Можливо на цей вантаж необхідно оформляти інші дозвільні документи.